Bio


Ola Igboaka (OIA) rozpoczęła edukację muzyczną w klasie skrzypiec w szkołach muzycznych I i II stopnia w Krakowie. Studiowała wokal w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W bieżącym roku ukończy studia w The Institute of Contemporary Music Performance w Londynie. Jest również absolwentką psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

OIA śpiewała w Chórze Katedry Wawelskiej oraz Chórze Uniwersytetu Jagiellońskiego, brała również udział w projektach Opery Krakowskiej. Można także było ją usłyszeć w chórkach u takich artystów jak Junior Stress czy Lilu, w tym na festiwalach Joyride Redbull Festival, United Lions Reagge Festival, Afrika Festival, Juwenaliach i innych. Po wyjeździe do Londynu w 2013 roku, współpracowała z trio a capella Voxelle występując między innymi w Tate Britain w musicalu eksperymentalnym “And You Were Wonderful” oraz w Bedford Theatre w spektaklu „Dick Backhard’s Radio Show”. Była główną wokalistką sekstetu Klezmerco grającego muzykę folk-jazz. W grudniu 2016 wydała swoją debiutancką płytę “Wyspa” utrzymaną w stylistyce soul z tekstami w języku polskim.

Muzyka Oli jest grana w wielu stacjach radiowych. Była gościem w Trójce w Programie Hirka Wrony „Soul muzyka duszy”. Płyta “Wyspa” trafiła na listę najlepszych soulowych płyt 2016 według portalu jazzsoul.pl.